PARKIETY SCHODY
Piotr Pryczynicz

Adres:
ul. Sosnowa 37
17-200 Hajnówka
Tel:
85 683 41 35
508 309 516, 511 300 811
E-mail:
producentparkietu@gmail.com

Deski podłogowe dębowe i jesionowe

Głównym produktem wytwarzanym w naszym zakładzie jest wysokiej jakości deska podłogowa warstwowa. Jest ona wykonana w 100% z naturalnego drewna i dostępna w wersji surowej oraz wykończonej na gotowo lakierem albo twardym woskiem olejnym w wybranym kolorze. Warstwowa konstrukcja czyni z niej materiał solidny i trwały, nadający się na ogrzewanie podłogowe.

Używane do jej wykonania drewno zostało starannie wyselekcjonowane, a sam proces produkcyjny oparty jest o najnowsze rozwiązania technologiczne, co gwarantuje wysoką jakość. Oferowana przez nas deska podłogowa z dębu i jesionu składa się z dwóch warstw: górnej z drewna szlachetnego o grubości ok. 4 mm lub ok. 6 mm oraz z dolnej warstwy stabilizującej z drewna liściastego (brzozowego), co zapewnia doskonałą stabilność. Krzyżowa budowa deski podłogowej warstwowej sprawia, że drewno nie pęcznieje, nie grozi mu rozsychanie oraz skrzypienie. Deska warstwowa charakteryzuje się długą żywotnością – wersję lakierowaną można poddawać aż pięciokrotnej renowacji, natomiast w przypadku deski wykończonej twardym woskiem olejnym, zamiast cyklinowania, odnawia się warstwę olejowaną. Może być poddawana fazowaniu 2 lub 4 stronnemu oraz mechanicznemu szczotkowaniu, polegającemu na postarzeniu drewna poprzez uwydatnienie jego rysunku. Każda paczka jest foliowana w celu utrzymania wilgotności 9% (+- 2%).

Czytaj więcej

Deska podłogowa warstwowa od Parkiety Pryczynicz – dlaczego warto?

W dzisiejszych czasach niezwykle często można spotkać się z tendencją do wykorzystywania produktów sztucznych zamiast ich naturalnych odpowiedników. Parkiet jesionowy, szlachetna deska dębowa czy innego typu drewniane podłogi nierzadko zastępowane są panelami laminowanymi lub ceramicznymi płytkami z powierzchnią wykończoną deseniami imitującymi charakterystyczną strukturę drewna. Główną przyczyną jest pozorna oszczędność, z jaką wiąże się zakup tego typu sztucznych podłóg, a także prostota i krótki czas montażu.
W praktyce jednak prawdziwa deska dwuwarstwowa czy profesjonalnie wykonany parkiet jesionowy mogą oferować takie same korzyści związane z instalacją, pozostając przy tym wyrobem oryginalnym, klasycznym i o wiele bardziej atrakcyjnym estetycznie. Jednocześnie, przy zastosowaniu odpowiednio zoptymalizowanych procesów produkcyjnych, możliwe jest uzyskanie ich w relatywnie niskiej cenie.
W ramach niniejszej kategorii produktowej Zakład Stolarski Parkiety Pryczynicz proponuje Państwu profesjonalnie wykonane deski dębowe, które są bezkonkurencyjne w stosunku do innych produktów tego typu.
Podsumowanie zalet naszych dębowych desek dwuwarstwowych
Podstawowym atutem parkietów dębowych podłóg jest przede wszystkim atrakcyjna wizualnie i niemożliwa do odwzorowania wyjątkowa struktura drewna. Piękny rysunek słojów, zawiłość i bogactwo formy, naturalne sęki, a także niejednolita barwa – to cechy drewna, których nie da się podrobić.
Naturalne piękno to jednak tylko pierwsza z cech, którymi odznacza się deska jesionowa od Zakładu Stolarskiego Parkiety Pryczynicz. Z innych zalet naszego asortymentu z pewnością należy wspomnieć również o jego wysokiej wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć oraz odkształcenia w postaci rozszerzania się i kruczenia. Ten ostatni czynnik jest tu szczególnie istotny, ponieważ w przypadku litych (a nie warstwowych) desek dębowych to właśnie podatność na odkształcenia może powodować z czasem irytujące skrzypienie. Produkty proponowane przez naszą firmę pozwalają tym samym na wieloletnie korzystanie bez ryzyka poważnej utraty walorów estetycznych czy użytkowych.
Wspomniane cechy wciąż nie wyczerpują atutów naszych wyrobów. Podłogi w formie deski dwuwarstwowej od Parkiety Pryczynicz stanowią doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, dzięki czemu charakteryzują się również:
• dużym poziomem stabilności, niemożliwym do uzyskania w przypadku wyrobów, takich jak lita deska jesionowa czy dębowa,

 • najwyższym stopniem naturalności,
 • dobrymi właściwościami akustycznymi,
 • higieniczną, łatwą w czyszczeniu strukturą,
 • fabrycznym wykończeniem, dzięki któremu żadna nasza deska dwuwarstwowa nie wymaga regularnego cyklinowania,
 • opcją zainstalowania pod ich powierzchnią systemów ogrzewania podłogowego,
 • możliwością wielokrotnej renowacji, pozwalającej nie tylko na odświeżenie wyglądu podłogi, ale także na uwydatnienie w oczekiwanym przez klienta stopniu oryginalnego rysunku, który zdobi nasze deski podłogowe.

Ponadto deska dębowa z naszego asortymentu zapewnia także szybki i bezproblemowy montaż. Dlatego deska podłogowa warstwowa oferuje możliwość rozpoczęcia użytkowania natychmiast po zakończeniu układania. W przypadku naszych produktów, takich jak deska dębowa dwuwarstwowa wspomniane wcześniej argumenty zwolenników paneli oraz płytek ceramicznych imitujących drewno przegrywają z atutami drewnianych parkietów.

Deska dębowa

Dąb jest popularnym materiałem bardzo często spotykanym w Polskich domach. Wykonane z niego podłogi odznaczają się wyjątkową twardością, a rozmaite sposoby wykończenia i szeroka gama kolorystyczna sprawia, że jest on surowcem uniwersalnym. Produkowana w naszym zakładzie naturalna deska dębowa warstwowa dostępna jest w wymiarach:

długość           szer.        grubość

 • 1120 -1220 mix x 145 x 12 mm (warstwa użytkowa ok. 4 mm)
 • 1120 -1220 mix x 145 x 14 mm (najgrubsza na rynku warstwa użytkowa ok. 6 mm)
 •  600 x 145 x 14 mm (warstwa użytkowa ok. 6 mm, nadaje się na jodłę klasyczną i nietylko )

Oferujemy także możliwość wykonania deski o grubości 20 mm (warstwa użytkowa ok. 6 mm). Wykonana w zakładzie deska dębowa dwuwarstwowa dzieli się na dwie klasy jakości : Natural i Rustikal. Jest szybka w montażu i gotowa do użytkowania zaraz po ułożeniu.

Deska jesionowa

Deska warstwowa jesionowa odznacza się niezwykle eleganckim wyglądem oraz wyjątkową trwałością. Niezliczone wariacje układów słoja oraz naturalne sęki czynią z nich idealny wybór dla wszystkich, którzy szukają indywidualnych rozwiązań. Produkowana w naszym zakładzie naturalna deska jesionowa dostępna jest w wymiarach:

 • 1220 x 145 x 12 mm (warstwa użytkowa ok. 4 mm)
 • 1220 x 145 x 14 mm (najgrubsza na rynku warstwa użytkowa ok. 6 mm)

Istnieje także możliwość zamówienia deski o grubości 20 mm (warstwa użytkowa ok. 6 mm). Deski jesionowe dzielą się na dwie klasy jakości : Natural i Rustikal.

Podłogi dwuwarstwowe wykonane są w 100% z naturalnego drewna.

Deska warstwowa składa się z dwóch warstw drewna:

 • górna warstwa użytkowa drewno szlachetne jesion ok.4mm lub ok.6 mm
 • dolna warstwa stabilizująca sklejka wodoodporna z drewna brzozowego (zapewnia nieporównywalną stabilność w porównaniu z deską litą),

Wyprodukowana jest w oparciu o zaawansowaną technologię i nowoczesny park maszynowy, co pozwala na uzyskanie najwyższej jakości. Drewno do ich produkcji jest starannie wyselekcjonowane.
Podłogi te posiadają budowę krzyżową, dzięki temu nie grozi im skrzypienie, pęcznienie czy rozsychanie. Deska z możliwością PIĘCIOKROTNEGO ODNOWIENIA-RENOWACJI przy wersji lakierowanej (co 20-30 lat zbierane jest ok. 1 mm grubości warstwy użytkowej). Przy desce wykończonej twardym woskiem olejnym żywotność deski jest dłuższa, gdyż deski się nie cyklinuje tylko odnawia warstwę olejowaną.

Nadaje się na OGRZEWANIE PODŁOGOWE. Dzieli się na gatunek jakośći I Prima, II Natural i III Rustikal. Szczegółowe normy w dziale „Normy zakładowe”.

Charakteryzuje się tym, że jest już gotowa (wyszlifowana, fazowana i lakierowana lub olejowana bezbarwnym twardym woskiem olejnym renomowanej firmy lub w innym wybranym kolorze) po położeniu pozostaje tylko korzystać z eleganckiej naturalnej podłogi.

Można również zakupić deskę nie wykończoną olejem i lakierem (tzw. surową).

Więcej informacji o desce w dziale „PORADY”.

Deska podłogowa dwuwarstwowa może być poddana usługom jak:

– fazowanie 2 lub 4 stronne
– szczotkowanie mechaniczne (postarzanie) jest zabiegiem mającym na celu uwydatnienie rysunku drewna oraz nadanie mu lat w szybki sposób. Szczotkując wybieramy miękkie przyrosty wiosenne, przez co faktura drewna staje się niejednolita i wizualnie bardzo ciekawa.
– nacinanie desek od spodu w celu rozprężenia,
– olejowanie twardym woskiem olejnym bezbarwnym lub w wybranym kolorze na GOTOWO
–  lakierowanie lakierem o bardzo dobrej wytrzymałości
renomowanej firmy w macie, półmacie lub połysku.

Każda paczka jest foliowana w celu utrzymania wilgotności 9% (+- 2%).

============================================================================

III. Deska parkietowa dębowa lita produkowana jest w następujących wymiarach:

długość x szerokość x grubość

– 900 -1220 mix x 120 x 14 mm

– 900 -1220 mix x 120 x 20 mm

Dzieli się na gatunek jakośći I, II i III. Szczegółowe normy w dziale „Normy zakładowe”.

Każda paczka jest foliowana w celu utrzymania wilgotności 9% (+-2 %).

============================================================================

IV. Parkiety tradycyjne są wytwarzane w następujących wymiarach :

 • 500 x 70 x 22 mm
 • 420 x 70 x 22 mm
 • 350 x 70 x 22 mm
 • 300 x 70 x 22 mm

V. Deska parkietowa jesionowa lita produkowana jest w następujących wymiarach:

– 1200 x 90 x 21 mm

– 1030 x 90 x 21 mm

–  830 x 90 x 21 mm

–  730 x 90 x 21 mm

Parkiet i deska parkietowa dzieli się na gatunek I, II, III oraz ubarwienie drewna ( naturalny, ciemny-stonowany, jasny ). Szczegółowe normy w dziale ” Normy zakładowe”.
Istnieje możliwość wykonania parkietu i deski w mniejszej grubości 16 mm.

Każda paczka jest foliowana w celu utrzymania wilgotności 9% (+-2 %).

============================================================================

VI. LAMELE / FORMATKI

LAMELA – to kilkumilimetrowa warstwa drzewna w stanie surowym – niemalowanym, przeznaczona do naklejania na klejoną deskę podłogową. Obróbka tak cienkiego materiału wymaga dokładności oraz doświadczenia. Podstawowym surowcem produkcji jest drewno dębowe i jesionowe.

W ofercie naszego Zakładu znajdują się lamele o grubości od 4 mm do 6 mm w następującej specyfikacji:

1. od ok. 4 mm –  6 mm x 150 mm x (600-1200)mm

Świadczymy również usługę wycinania lameli na różne grubości (od 2 do 8 mm) z powierzonego materiału.

============================================================================

Istnieje też możliwość organizacji transportu do klienta.

Szczegółowe informacje o wyrobach, jakościach oraz cenach otrzymacie Państwo dzwoniąc bezpośrednio do Zakładu Stolarskiego pod numer tel. 85 6834135 , 511300811 lub pisząc drogą e-mailową pod adres producentparkietu@gmail.com

KONTAKT

Telefon kontaktowy:
(85) 683 41 35
E-mail:
producentparkietu@gmail.com
ul. Sosnowa 37,
17-200 Hajnówka